By allowing ads to appear on this site, you support the local businesses who, in turn, support local journalism.
Civic Center Youth League Results 6-16
Placeholder Image

Friday, June 9
BOYS 6-8

Edward Jones/Dan Sellers 12
Middle Tennessee Radiology 11
Forfeit
Edward Jones/Dan Sellers – Braylen Hankins 3 runs, Korbyn Harris 2, Ethan Holder 2, Cortlyn Porter 2, Hayden Fults 1, Asher Laxson 1
Middle Tennessee Radiology – Ryder Gilispie 3 runs, Jon Brock 2, Adrian Harris 2, Brently Jones 1, Preston McAbee 1, Caiden Armstrong 1

BOYS 9-11
Edward Jones/Leann Cordell 8
Pioneer Pediatrics 6
Edward Jones/Leann Cordell – Braxton Hopkins 2 runs, Lake Sadlon 2, Jack Rhoton 2, Braylen Moore 1, Barker Higgins 1
Pioneer Pediatrics – Dylan Vandaveer 2 runs, Connor Andrews 1, Devan Grayson 1, Peyton Jones 1, Leo 1

Bob Young’s Nursery 6
Juicy’s Wellness Café 4
Bob Young’s Nursery – Alex van Vurren 2 runs, Aiden Young 1, Lucas Young 1, Alex Tallent 1, Donovan Wellman 1
Juicy’s Wellness Café – Brayan Holquin 2 runs, Parker Smith 1, Billy Ray Davis 1

BOYS 12-14
Gary Steele Karate Studio 16
Barr’s Furniture 5
Gary Steele Karate Studio – Jathan Cagle 3 runs, J.J. Jacobs 3, Nate Newby 2, Will Wrisner 2, Kendall Patrick 2, Jaythan Bogle 2, Taylor Smith 1, Kadin Tackett 1
Barr’s Furniture – William Gillespie 2, Brady Melton 2, Baler Melton 1

Monday, June 12
GIRLS 7-9

BT Technology 12
Dr. Franson Orthopedics 4
BT Technology – Jenna Mullins 2 runs, Aubrey Oleksik 2, Ally Grizzle 2, Taylor Gann 2, Mckenzie Hullet 1, Abby Graves 1, Ashlynn Graves 1, Chloe Wannamaker 1
Dr. Franson Orthopedics – Kayden Gipson 2 runs, Allie Melton 1, Kaidence Crouch 1

Denning and Cantrell 14
Tennessee Warehouse 12
Denning and Cantrell – Kadence Crouch 3 runs, Ruby Denning 3, Brooke Kesey 2, Bella Campbell 2, Boey Adams 2, Chloe Hayes 1, Olivia Eckel 1
Tennessee Warehouse – Addy Cocke 4, Presley Winfree 3, Makenzi Haile 3, Brynlee Chisam 1, Lola Wells 1

BT Technology 17
Triple C Nursery 9
BT Technology – Abby Graves 3 runs, Kaydence Wiser 3, Jenna Mullins 2, Aubrey Oleksik 2, Taylor Gann 2, Ashlynn Graves 2, Mckenzie Hullet 1, Ally Grizzle 1, Chloe Wannamaker 1
Triple C Nursery - Jenna Patrick 3, Kennedy Scott 3, Annabella Culwell 2, Amaya Martin 1

GIRLS 10-12
Evolution 15
Namaste Medical Spa 4
Evolution – Dallis Melton 2 runs, Savannah Duggin 2, Jazlynn Ward 2, Sadie Duggin 2, Ebonie Ross 1, Brooklyn Cope 1, Kaylee Sklenka 1, Mackenna Hillis 1, BreAnna Harris 1, Vada Lowery 1, Trinity Eckel 1
Namaste Medical Spa – Lily Rains 2 runs, Emma Muncey 1, Gracie Randolph 1


Tuesday, June 13
BOYS 9-11

Bob Young’s Nursery 9
Edward Jones/Leann Cordell 5
Bob Young’s Nursery - Alex van Vuuren 2 runs, Lucas Young 1, Alex Tallent 1, Aiden Young 1, Sylar Simmons 1, Donavan Wellman 1
Edward Jones/Leann Cordell – Brax Hopkins 2 runs, Trace Crosby 1, Lake Sadlon 1, Barker Higgins 1

BOYS 6-8
Edward Jones/Dan Sellers 17
Custom Collision 11
Edward Jones/Dan Sellers – Braylan Hankins 3 runs, Korbyn Harris 3, Ethan Holder 3, Asher Laxson 3, Hayden Fults 2, Cortlyn Porter 2, Cameron Holder 1
Custom Collision – Chris Tubb 3 runs, Kaden Jones 2, Cason Davis 1, Jaxson Grisson 1, Casper Cossitt 1, Steven Malachi Wilcher 1, Berkley Black 1, Ryan Bell 1

Moose Lodge 1725 18
U.S. Bank 4
Moose Lodge 1725 – Brady Norris 3 runs, Braylor Jones 3, Jacob Holt 3, Adrian Harris 3, Aaron Tallent 1, Tyler Woodlee 1, Braylor Jones 1, Robert Smith 1, Cason Thompson 1, Aden Johnson 1
U.S. Bank – Kiptyn Medley 1 run, A.J. Whitman 1, Jackson Moore 1, Aiden Rigsby 1